30 Aralık 2007

iyi yıllar, öyle mi?frontpage hit counter
iyi dileklerim yok, herkese yetecek kadarının evrende dolaştığına eminim.

sadece naçizane bir tavsiye:

yeni yıla girerken ertesi gün hapı almayı unutmayın. zira yeni yıl’dan iyilik dilenerek, büyük değişiklikler bekleyerek yeni depresyonlara gebe kalıyorsunuz.

iyi olması için emek verirseniz iyi olur. değişiklik için yola çıkarsanız değişir. sevgiye yaptığınız yatırımın karşılığını beklemezseniz sevilirsiniz. içinizdekine inanırsanız başkalarının size inanmasına bağımlı olmaktan kurtulursunuz.

zamanınızı kiminle ve neye harcadığınıza dikkat ederseniz ulaşmak istedikleriniz size gelir.

kişisel ıvır zıvırlarınızla tanrı’yı meşgul etmeyin, dünyayı değiştirmek için kendinizden başlayan bir yolculuğa çıkın. öncelikle kendi içinize bir dalış yapın; keşfettikçe, kendinize hakim olmaya başladıkça hafiflersiniz.
gerçekten iyi bir dalışın ancak tek başına yapılabileceğini unutmayın.

çoğunluğun yeni yılda aşk dilendiğini düşünüyorum. aşk’a iyi bakın, o’nun aslında dünyadan olanı tanrısallaştırma hatası/yanılması olabileceğini de hesaba katın.
yanılsama sonrası travmatik özyıkım bedelini ödemeye razımısınız, bir düşünün.
aşkı abartmayın, makul olun.


ertesi gün hapı, yarından sonraki gün için bugünden atılan adımdır. bu adıma inanın, yeni yıla girerken hapınızı almayı unutmayın.

son olarak emir kipiyle konuşmama takılmayın, göründüğüm kadar ukala değilim.

2 yorum:

fethiparisa dedi ki...

dediğin gibi o tek çıkılan yolculuğa çıkıp yorulmuş sonra durulmuş aşkın tek kişilik kahrını ivedilikle çekmeyi başarmış ve ölmeden öldürmeden kurtulmuş biri olarak yazına binaen sana da iyi yıllar yanında bolca ışık bulunması dileklerimle...
fethiparisa aka hakan

Evrim Gurel dedi ki...

harika yazı. çok mantıklı.. hiç duygu yok (öyle çok duygu varmış ki sahibini öldürmüş), süper kontrollü ve mükemmel. yine de trafik kazaları oluyor biliyorsun. ertesi gün hapı, iç kanmaya yol açabilir. 6 ay içinde 2 kereden fazla alamazsın. bir de akısına bırakmak var.. sakin olmak. korkmamak. ama iyi yaziydi. aşkı aşağılama.. emir cümlelerim için üzgünüm. uzayda nezaket yok. gerçek aşk, bir lakırdı değil. O ilahi birşey. tanrının kumandası midene inmiş gibi..

-daha önce mide kanaması geçirmiş biri-